Св. вмч-ци Мина, Виктор и Викентиј

На 24.11.2019 година, Св. вмч-ци Мина, Виктор и Викентиј, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г, Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.