Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир

На 26.05.2019 година, св. мч-чка Гликерија, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. По литургијата Митрополитот г. Јосиф изврши Света Тајна крштение на новороденчето Марко Цветковски од Скопје.