Трета недела по Педесетница

На ден 28.06.2020 година Трета недела по Педесетница митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение со протоереј Жарко Мицкоски, протоереј Марјанчо Мадевски и ѓакон Илија Деспотовски богослужеше света Литургија во Лешочкиот манастир. На литургијата беседеше митрополитот г.Јосиф. Беседата може да ја проследите на следниот линк