Во 21 недела по педесетница

14.11.2021 Во 21 недела по педесетница - св.Козма и Дамјан,Митрополитот Тетовско-гостварски г. Јосиф богослужеше света литургија во соборниот храм св.Кирил и Методиј-Тетово.На литургијата своја беседа произнесе митрополитот г.Јосиф говорејќи за денешното прочитано евангелие Лука 8:5-15.На литургијата верниот народ се причести со светите тајни.