Вознесение Христово-Спасовден

10.06.2021-На  Вознесение Христово - Спасовден, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше света литургија во храмот посветен на Вознесението Христово во с. Јелошник -Тетово.