Недела 2 - та по Педесетница

На 10.06.2018 година, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници от Тетовското архиерејско намесништво Игумен Теодосиј, протопрезвитер Жарко Мицкоски, протопрезвитер Марјанчо Мадевски и ѓакон Илија Деспотовски. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.