40 Севаст. Мч-ци – Младенци

На 22.03.2019 година, св. 40 Севаст. Мч-ци – Младенци, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше литургија на претходно осветени дарови во храмот „Св. Петка“ – Гостивар. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.