Петнаесетта недела по Педесетница

На 29.09.2019 година Петнаесетта недела по Педесетница, митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение со свештеници од Тетовското намесништво богослужеше Света Литургија во Лешочкиот манастир. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Тајни.