Рождество на Господ Исус Христос – Божиќ

На 07.01.2020 година, Рождество на Господ Исус Христос – Божиќ, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, Богослужеше Света Златоустова литургија во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. По литургијата Митрополитот г. Јосиф ги благослови кумските лебови.