Велика Сабота

Велика Сабота

На 30.04.2016 година, на Велика Сабота, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Tетовско-гостиварски г. Јосиф богос...

Статии на Велики Петок

Статии на Велики Петок

На 29.04.2016 година, Вечерта на Велики Петок, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Tетовско-гостиварски г....

Царски Часови на Велики Петок

Царски Часови на Велики Петок

На 29.04.2016 година, на Велики Петок, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Tетовско-гостиварски г. Јосиф, во&nb...

 Велики Четврток (12  Страдални Евангелија)

Велики Четврток (12 Страдални Евангелија)

На 28.04.2016 година, во светиот и Велики Четврток (12  Страдални Евангелија), Неговото високопреосвештенство, Митр...

Велики Четврток

Велики Четврток

На 28.04.2016 година, на Велики Четврток, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше вечерна со Василиева литургија, во Соборниот храм „Пресвета Богородица“ во Гостивар во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво протоереј-ставрофор Боге Богојески, протоереј Андон Андоноски, Александар Јанкоски и ѓакон Мартин Андоноски. По литургијата беше извршен маслосвет.

Велика Среда

Велика Среда

На 27.04.2016 година,  на Велика Среда , Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи Литургија на Претходноосветени Дарови, во Соборниот храм  „Св. Кирил и Методиј&...

Влегување на Господа Исуса Христа во Ерусалим - Цветници

Влегување на Господа Исуса Христа во Ерусалим - Цветници

На 24.04.2016 година,  шеста Недела на Великиот пост – Цветна, Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим - Цветници, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи...

Недела на Света Марија Египетска

Недела на Света Марија Египетска

На 17.04.2016 година, пета Недела на Великиот пост – на Св. Марија Египетска, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи Василиева Литургија во Соборниот храм „ Св. Ки...