Свети маченик Трифун

На 14.02.2018 година, св. мч. Трифун, Неговото високопреопсвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, според традицијата изврши благословување и закројување на виновата лоза во с. Лешок и с. Теарце - Тетовско. Проповедтта на Митрополитот г. Јосиф може во целост да ја прочитате тука ...