Благовештение на Пресвета Богородица

На 07.04.2019 година, Благовештение на Пресвета Богородица, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г Јосиф, богослужеше Света  Василиева литургија во храмот „Пресвета Богородица“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. По литургијата Митрополитот ги благослови празничните лебови.

На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф, беседата може во целост да ја прочитате тука.....