Cв. Наум Охридски - Попова Шапка

03.07.2021 Во манастирот св. Наум Охридски - Попова Шапка, Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение на митрополитот Брегалнички г. Иларион и свештеници од Тетовско-гостиварската епархија богослужеа света литургија.По литургијата беа благословени кумските лебови.Своја проповед произнесе митрополитот г. Јосиф. Проповедта може да ја прочитате тука...