Одбележан споменот на свети Никола во Тетово

19.12.2020. Во храмот св. Никола во Тетово, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија. Верниот народ се причести со светите тајни. По литургијата беа благословени кумските лебови. На литургијата беседеше митрополитот г. Јосиф. Беседата можете да ја прочитате тука....