Сретение на Господ Исус Христос

На 15.02.2019 година, Сретение на Господ Исус Христос, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Петка“ – Гостивар, во сослужение на свештеници од Гостиварското намесништво. На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф, беседата може во целост да ја прочитате тука....