Света Златоустова литургија во храмот „Св. Кирил и Методиј“ – Маврови Анови

На 24.05.2019 година, Св. Кирил и Методиј Солунски, мак. и сеслов. Просветители, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Кирил и Методиј“ – Маврови Анови, во сослужение на свештеници од Тетовско-гостиварската епархија. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни. По литургијата Митрополитот г. Јосиф ги благослови кумските лебови. На литургијата проповедаше Митрополитот г. Јосиф, проповедта може да ја прочитате во целост тука....