„Успение на Пресвета Богородица“ – Голема Богородица

На 27.08.2018 година, во предвечерието на големиот христијански празник „Успение на Пресвета Богородица“ – Голема Богородица, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше вечерна служба во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовско-гостиварската епархија. Проповедта можете да ја прочитате на следниот линк