Света Златоустова литургија во храмот „Св. Кирил и Методиј“ – Маврови Анови

Света Златоустова литургија во храмот „Св. Кирил и Методиј“...

На 24.05.2019 година, Св. Кирил и Методиј Солунски, мак. и сеслов. Просветители, Неговото високопреосвештенство, Митропо...

Празнична вечерна

Празнична вечерна

На 23.05.2019 година, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Празнична в...

„Св. Никола“- с. Жилче – Тетовско

„Св. Никола“- с. Жилче – Тетовско

На 22.05.2019 година,  На празникот „Св. Николај“ - Летен", Митрополитот Тетовско-г...

Св. Атанасиј - Летен

Св. Атанасиј - Летен

На 15.05.2019 На празникот Св. Атанасиј - Летен, Митрополитит Тетовско-гостиварски г. Јосиф во Храмот св. Атанасиј Велик...

Недела 3 – та на Воскресение (на Мироносици)

Недела 3 – та на Воскресение (на Мироносици)

На 12.05.2019 година, Недела 3 – та на Воскресение (на Мироносици), св. Василиј Острошки, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Oсветување на камен темелник за изградба на нов храм посветен на „Св. Георгиј Победоносец “ – с. Милетино – Тетовско

Oсветување на камен темелник за изградба на нов храм посветен на „Св. Георгиј Победоносец “ – с. Милетино – Тетовско

На 06.05.2019 година, На празникот „Св. Георгиј – Ѓурѓовден, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, со свештеници од Тетовското архиерејско намесништво изврши осветување н...

Св. вмч. Георгиј – Ѓурѓовден

Св. вмч. Георгиј – Ѓурѓовден

На 06.05.2019 година, Св. вмч. Георгиј – Ѓурѓовден, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во манастирот „Св. Георгиј Победоносец&l...

Недела 2 – ра на Воскресение (Томина)

Недела 2 – ра на Воскресение (Томина)

На 05.05.2019 година, Недела 2 – ра на Воскресение (Томина), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир во сослужение н...