Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници

На 21.04.2019 година, Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Пресвета Богородица“ – Гостивар, во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф, беседата можете во целост да ја прочитате тука....