Вечерна богослужба во манастирот св. Петнаесет Тивериополски маченици

Вечерна богослужба во манастирот св. Петнаесет Тивериополски...

На 10.12.2017 година со благослов на Митрополитот Струмички г. Наум, Митрополитот Тетовско-гостиварски Јосиф Богогслужеш...

Архиерејска Литургија во чест на патронот на Македонската православна црква - СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ

Архиерејска Литургија во чест на патронот на Македонската пр...

На денот кога Македонската православна црква си спомнува за својот молитвен заштитник пред Бога - СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ,...

Прослава на свети Климент во Македонската православна богословија

Прослава на свети Климент во Македонската православна богосл...

На 6 декември во Македонската православна богословија „Свети Климент Охридски“ во село Драчево започна ового...

Беседа на Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф – по повод патрониот празник Свети Климент Охридски, чудотворец

Беседа на Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф – по по...

Нашиот архипастир   Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Помнете ги вашите наставници што ви го проповедаа...

Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста

Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста

На 04.12.2017 година, Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Пресвета Богородица“ – Гостивар, во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво протопрезвитер-ставрофор Боге Богојески, протопрезвитер Трпе Богојески и ѓакон Мартин Андоноски. На литургијата верниот народ...

26ta_nedela_po_pedesetnica

26ta_nedela_po_pedesetnica

На 03.12.2017 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништ...

Средба со министерот за култура во владата на Република Македонија

Средба со министерот за култура во владата на Република Македонија

На 25.11.2017 год. Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во Лешочкиот манастир го прими министерот за култура во владата на Република Македонија г. Роберт Алаѓозовски

Недела дваесет и петта по Педесетнница

Недела дваесет и петта по Педесетнница

На 26.11.2017 година, Недела дваесет и петта по Педесетнница, Св. Јован Златоуст, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Пр...